Zakup Auta

Krótka historia projektu budzącego największe emocje cz.2

Pierwsze kroki w tej sprawie kieruję do znajomego pracującego w Mercedes Benz Polska, który znał całą sieć dealerską tej marki od podszewki. Ustalamy, że zarekomenduje mi najlepszych jego zdaniem dealerów w Polsce, którzy dysponują S 63 AMG Coupe „na placu”. I faktycznie, po kilku dniach telefon zaczyna dzwonić:

– Dzień dobry Panie Kamilu, otrzymaliśmy informację że szuka Pan S63 AMG COUPE

– Tak, zgadza się – odpowiadam

– Chciałem dopytać o kilka szczegółów i podeślę naszą ofertę.

Po kilu dniach spłynęły wszystkie oferty. Każda z rabatem 19 – 23%, auta są nowe w gotowych specyfikacjach. Ceny w przedziale 716 000– 765 000 PLN po rabacie.

Na kolejnym spotkaniu z zamawiającym analizujemy szczegółowo oferty. Rabaty są bardzo dobre, ale na granicy zakładanego budżetu a tańsze nie mogą być, bo auta są nowe. Przechodzimy do analizy specyfikacji i okazuje się, że każda ma jakąś „wadę”. Albo źle dobrany kolor skóry, albo nie taki lakier. Podsumowując, nawet jeśli z zewnątrz jest wszystko ok, to elementy wyposażenia nie do końca spełniają oczekiwania.

– Pewnie myślisz że wydziwiam – mówi po dłuższej chwili do mnie „Klient” – ale wydając na auto 700 000 PLN chciałbym żeby było dokładnie takie, jak sobie wymarzyłem.

– W 100% to rozumiem – odpowiadam – nie ma problemu, szukamy dalej.

Wracam do Warszawy i całą drogę rysuję „plan gry”. Do kogo uderzyć z takim tematem? Który ze znanych mi dealerów będzie właściwym adresatem takiego zapytania? Szybki research po kontaktach, parę telefonów, kilka spotkań i mam. W jednym z podwarszawskich  salonów Mercedesa stoi i czeka piękny S63 AMG Coupe w kolorze biała perła. Co więcej, samochód ma rok i  przebieg 22500 km, jest wyposażony dodatkowo w ceramiczne hamulce, 20 calowe czarne felgi (wartość 20 000) i pakiet podnoszący moc do 650 KM. Cena? Też jest dobrze – 600 000 PLN. Okazuje się, że jeden z najlepszych Klientów salonu rok temu skonfigurował to auto stricte pod siebie za 1 300 000 PLN, po czym po roku stwierdził, że chce jednak inny model i pozostawił to cacko w rozliczeniu.. Idealnie! Umawiamy się na spotkanie w salonie żeby na żywo obejrzeć auto i w zasadzie omówić szczegóły zakupu.

KONIEC CZĘŚCI 2