Bo motoryzacja to nie tylko excele #6

Nie ma co się oszukiwać, w ostatnich czasach motoryzacja przechodzi olbrzymią przemianę. Obecnie najbardziej  odczuwalną zmianą jest downsizing związany z koniecznością ograniczenia emisji CO2. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali 2020 jako roku w którym ceny aut będą droższe i poniekąd tak jest. Nas bardziej zainteresowała zmiana, można by rzec jakościowa. Auta klasy premium coraz śmielej zastępują samochody popularnie użytkowane, i nie zawsze wiąże się to z głębszym sięgnięciem do kieszeni firm ich użytkujących. Dawniej VW Passat/ Skoda Superb/Ford Mondeo/ Toyota Avensis były poniekąd wyznacznikiem stanowiska. Zwykle zarezerwowane dla dyrektorów, bądź menadżerów, dziś nie są już tak sexy jak kolejny opisywany samochód

Audi A4 35TDI 163KM

Samochód który jeszcze 10 lat temu był zarezerwowany dla członków zarządu czy menadżerów wysokiego szczebla. Auto którego koszt najmu często przekraczał 3 tys pln, wiązał się z wysokimi kosztami. Dziś samochód,który z powodzeniem może zastąpić auta klasy D wspomniane powyżej, a jego koszt oscyluje w podobnych kwotach wynajmu. Powyższy samochód można już wynająć za około 2,3 Kpln miesięcznie w zależności od przebiegu/okresu w pełnym najmie, co śmiało daje do myślenia przy wyborze samochodu dla Dyrektora. Nie ukrywajmy, komfort jazdy autem z tego segmentu jest nieporównywalnie większy niż przysłowiowego passeratti, a tym samym motywacja pracowników jest wyższa. Auto o sportowej przeszłości zostało ucywilizowane, i wygląd zewnętrzny i wewnętrzny w wersji biznesowej nie budzi niepożądanej zazdrości wśród potencjalnych klientów, a jednocześnie daje możliwości dodatkowego motywowania naszej załogi. Już po silnikach widać że producent dał możliwości skonfigurowania auta o mocy poniżej 200KM( najsłabszy silnik ma moc 136KM). Obecny model ma min. 480 l pojemności bagażnika, więc swobodnie może przewieźć walizki, jest dobrze wyciszony, a napęd quarto ze skrzynią Stronic daje możliwość pokazania sportowego rodowodu podczas trasy na autostradzie. Oczywiście w zależności od naszych aspiracji i budżetów możemy skorzystać z technologicznych nowości jak swiatła Matrix Led, asystentów parkowania parkujących za nas, kamer 360°, wirtualnego kokpitu itp. Dla nas pasjonatów motoryzacji taka zmiana ma sens ?

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Szukasz nowego samochodu do Twojej firmy? Pomożemy Ci – wypełnij formularz

 

Zapoznał-em/am się z polityką bezpieczeństwa i prywatności i zgodnie z jej treścią wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu otrzymania odpowiedzi na zapytanie. Pola oznaczone * są wymagane.