Bo motoryzacja to nie tylko excele #3

Cofnijmy się trochę w czasie. Jest rok 2007, nowy model Audi oznaczony jako A5 zaczyna być produkowany jako Coupe klasy premium. Ponieważ miałem okazję jeździć tym autem zanim oficjalnie wszedł do sprzedaży u Polskich dealerów Audi, doskonale pamiętam reakcje przechodniów  na wskroś nowoczesną bryłę auta jak na tamte czasy, oraz rewolucyjne ledowe światła do jazdy dziennej w ultra nowoczesnym kształcie. Od tamtego czasu minęło 12 lat a A5 z tamtego okresu nadal nie wygląda źle, o czymś to świadczy… Dzisiaj oprócz A5 w wersji Coupe mamy także do wyboru 5-drzwiowy Sportback i co ciekawe, większość sprzedaży tego modelu to właśnie wersja z dodatkową parą drzwi. Takie właśnie auto mieliśmy do dyspozycji. Przed wami nasza subiektywna opinia o  Audi A5 z 2019r.

Jak jest w środku? Jak to w Audi, perfekcyjnie zaprojektowane wnętrze i ergonomia na najwyższym poziomie. Wszystko jest tak, ja trzeba. Przycisków jest sporo, ale każdy na swoim miejscu. Przeciętny użytkownik bardzo szybko odnajdzie tu wszystko bez trudu. Jazda po zmroku również jest przyjemna. Dla osób siedzących wewnątrz, podświetlenie przycisków i opcjonalne oświetlenie Ambiente powoduje że czujemy, iż mamy do czynienia z komfortowym i nad wyraz nowoczesnym wnętrzem. Pozycja za kierownicą jest doskonała, kierownica dobrze leży w dłoniach, a podgrzewane i wentylowane siedzenia robią swoje.

W temacie miejsca na tylnej kanapie powiemy tyle, że nie jest najgorzej. Pomimo wyraźniej opadającej linii dachu, przy wzroście 180 cm nie brakuje miejsca na głowę. Oczywiście można przyczepić się do przestrzeni na nogi czy podparcia ud, ale nie oszukujmy się, potencjalni klienci tego segmentu aut raczej okazjonalnie będą wozić dorosłe osoby z tyłu. Będą to raczej  foteliki dziecięce, a na nie miejsca jest pod dostatkiem. Bagażnik o pojemności 480 litrów daje sporo przestrzeni, a duża klapa i krótka półka pozwalają łatwo umieścić przedmioty w bagażniku.

W testowanym egzemplarzu mieliśmy silnik 35 TFSI, który wydaje się rozsądną propozycją. Nie jest to auto wyścigowe, ale oferuje optymalny poziom mocy do poruszania się po polskich drogach. Jedyne do czego można się przyczepić to zbyt powolna reakcja na gaz, chyba trzeba się do tego przyzwyczaić, ponieważ już w którymś z kolei testowanym aucie mamy takie same odczucia.

Z zewnątrz auto wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza z pakietem S-line przykuwa wzrok, biały kolor podkreśla agresywną linię A5. Czarny dach i czarne lusterka nadają autu charakteru  dopełniając dynamiczny look Audi.

Podsumowując, Audi A5 trzeba pochwalić za świetne prowadzenie, ergonomiczne i nowoczesne wnętrze oraz wyciszenie. Z minusów- na pewno trochę zbyt wolna reakcja na gaz. Auto skierowane do klientów, którym zależy na nowoczesnym aucie, które przyciąga wzrok ale jednocześnie nie jest zbyt krzykliwe. Jeśli nie wozicie na co dzień 5 dorosłych osób, a zależy Wam żeby auto oferowało to co opisaliśmy powyżej, to auto dla Was.

Nowe Audi A5 Sportback z silnikiem 1.4TFSI 150 KM kosztuje bazowo 159 900 zł ( co ciekawe wersja Coupe jest w tej samej cenie). 2.0TFSI kosztuje już 167 800 zł a diesle zaczynają się od 177 700 zł. Ale spokojnie, to tylko ceny katalogowe, pomagaliśmy ostatnio naszej Klientce kupić takie auto i wiemy jak dobrą cenę można uzyskać u dealera Audi. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Szukasz nowego samochodu do Twojej firmy? Pomożemy Ci – wypełnij formularz

 

Zapoznał-em/am się z polityką bezpieczeństwa i prywatności i zgodnie z jej treścią wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu otrzymania odpowiedzi na zapytanie. Pola oznaczone * są wymagane.