Bo motoryzacja to nie tylko excele #2

Auta klasy Premium. Zaryzykuje stwierdzenie że jeszcze  naście lat temu były to samochody zarezerwowane dla dyrektorów dużych firm, prezesów i ludzi którzy swój pomysł skutecznie przekuli w sukces. Dziś to samochody na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Właśnie gdy kilka lat temu zaczęła się moja „służbowa” przygoda z motoryzacją, która pozwoliła mi poznać jak to jest jeździć takimi pojazdami jak to które zostało bohaterem drugiego opisu.

Audi A7 SportBack

 

Kiedy poznawałem arkana pracy w jednym z największych wówczas CFMów, jeden z ówczesnych dealerów Audi zaprosił nas na prezentacje nowego modelu. Mimo, że trafiłem tam jako młody, dwudziestokilkuletni chłopak, byłem strasznie podekscytowany tym że będę jeździł samochodami które normalnie nie były dostępne dla ludzi którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Adrenalina, ekscytacja pomieszana z strachem pozwoliły mi zapamiętać dwa śmieszne fakty:

„ale to auto jest przyklejone na zakręcie”- to fakt numer 1

samochód był warty dwa razy tyle co mieszkanie które kupiłem- to fakt numer 2.

Po raz pierwszy miałem okazję jechać „uczłowieczonym” sportowym coupe( jak na tamte czasy) które zauroczyło mnie swoim wyglądem.  Dziś mam okazję opisać jak się jeździ kolejną edycją tego samochodu, który w 30 sekund przenosi cię do luksusowego statku kosmicznego krążącego po polskich miastach. Auto sylwetką przypominające „starszego brata” A5, w istocie jest takim właśnie bratem. Większy, szybszy, agresywniejszy a jednocześnie stylowy, elegancki i wciąż młody, ale jednocześnie posiadający doświadczenie które pozwala na większą ilość doznań.  Wsiadając ma się wrażenie( szczególnie w nocy, czy w garażu) że wsiada się do statku kosmicznego. 3 ekrany podświetlenie ledowe, sportowa charakterystyka sprawia że trasa nie jest przykrym obowiązkiem, a okazją do poobcowania z luksusem, który wchodzi w pamięć. Napęd Quatro, silnik ponad 200 KM, skrzynia Stronic, czy tylni chowany spoiler, przez czas jazdy daję ci namiastkę tego z czego korzystają kierowcy aut sportowych. Oczywiście idąc z postępem w motoryzacji jest coraz elektroniki. Także tutaj, z tym że w tym konkretnie modelu( a także już w Q7, Q3,oraz A6)możemy poczuć się jak za sterami pojazdu z przyszłości. Elektroniczny kokpit, z zegarami pomiędzy które wpasujesz, mapę, audio czy dane auta uzupełnia dwa ekrany obsługujące multimedia, ustawienia auta, klimatyzacje, czy przyci…ikony konfigurowane przez użytkownika. Innymi słowy z nowego MMI korzysta się tak jak ze smartfona. Wszystko uzupełnione stylowymi ledami wypełniającymi wnętrze w twoim ulubionym kolorze. Maestria wyglądu. Oczywiście auto jest też naszpikowane systemami bezpieczeństwa AUDI, ledowymi reflektorami HD MATRIX, czy choćby asystent parkowania( dla niewprawionych polecam, bo szkoda uszkodzić takie auto?)No dobra, a jakie można tu znaleźć dziury w całym? Auto nadal kosztuje więcej niż moje mieszkanie? Ale mimo to jest już coraz bardziej dostępne. Według danych Audi można je mieć w leasingu 1% już od 2166 netto( dla przedsiębiorców) ale pakiet pełnych usług to( leasing, serwis, ubezpieczenie, etc.) to koszt ok 4 tys pln netto miesięcznie( w wersji „biznesowej”) w wynajmie na 3 lata z przebiegiem 30 tys km rocznie. Oczywiście w wypadku tego auta można napisać że jest to cena wyjściowa, i jeśli ktoś chciałby skonfigurować np. S7 to śmiało może tę kwotę pomnożyć razy 2 lub 3?ale jeśli go stać to dostanie to czego oczekiwał. Zaskakującą wadą jest to że bagażnik, jest większy niż można by się spodziewać, ale nadal mniejszy niż się oczekuje.  Nie mniej jednak zmieścimy w nim kilka walizek, na kilkudniowy wyjazd. Ciekawostką jest fakt iż w porównaniu z stylistycznie wygładzonym A6 ( w podobnym wyposażeniu) auto w wynajmie jest tańsze, dlatego na obecną chwilę gorąco polecam dla członków zarządu, czy dyrektorów wyższego szczebla którzy myśleli o zakupie A6, ale chcieliby jeszcze poczuć się kilka lat młodziej?

 

Szukasz nowego samochodu do Twojej firmy? Pomożemy Ci – wypełnij formularz

 

Zapoznał-em/am się z polityką bezpieczeństwa i prywatności i zgodnie z jej treścią wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu otrzymania odpowiedzi na zapytanie. Pola oznaczone * są wymagane.